logo-velke-01.png

Drefka - jednoducho kefka z "drefka"!

Značku Drefka sme začali budovať s tým najlepším úmyslom. Chceme a snažíme sa ponúkať ekologické produkty, ktoré znížia množstvo zbytočného odpadu a pomôžu chrániť našu prírodu.

Drefka je jednoducho drevená zubná kefka. Je vyrobená z  biologicky odbúrateľného, ​​udržateľne pestovaného moso bambusu a jej štetiny sú vyrobené z nylonu. Aj preto je naša kefka 100% recyklovateľná a dokonca až na 95% rozložiteľná. A v čom je zabalená? Obal je taktiež ekologický, 100% rozložiteľný. Krabica a vnútorný obal sú vyrobené z recyklovaných materiálov a môžu byť vyhodené spolu s organickým odpadom. 

Zubná kefka Drefka čistí rovnako dobre a vydrží rovnako dlho ako vaša bežná plastová zubná kefka, s tou výhodou, že je lepšia pre životné prostredie.

 Prečo práve Bambus?

Bambus je fantastická rastlina a jeho pestovanie nieje veľmi náročné. Oproti iným dreveným rastlinám a stromom dokáže veľmi rýchlo vyrásť bez potreby prílišnej starostlivosti a pridávania rôznych hnojív. Preto je to perfektná voľba pre výrobky na krátkodobé použitie, ako sú zubné kefky, slamky a podobne. Ďalšou výhodou je že bambusové drevo použité na výrobu naších kefiek pochádza z obhospodárovaných lesov. preto je šetrná k životnému prostrediu a jej výroba neovplyvňuje biotopy ani potravinové zdroje pre zvieratá. 

icons-08.pngicons-10.pngicons-09.pngicons-11.png

Ako správne recyklovať bambusové zubné kefky?

Po opotrebovaní zubnej kefky je potrebné oddeliť štetinky od rukoväte. Rukoväť vašej bambusovej zubnej kefky sa dá ľahko kompostovať a oddelené štetiny idú do domového odpadu, alebo recyklácie plastov. Takto dosiahneme čo najlepší možný výsledok recyklácie bambusovej zubnej kefky.

Viac sa dočitate v tomto článku: Ako správne zrecyklovať bambusovú zubnú kefku!

Product added to wishlist
Product added to compare.

Používame cookies a prispôsobujeme vám ponuky na mieru

Kliknutím na tlačidlo „Súhlasím a prajem si pokračovať“ alebo akýkoľvek odkaz mimo túto lištu súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť v nastavení súkromia. Viac informácií.