Domovská stránka » Voskové obrúsky a vrecká

Voskové obrúsky a vrecká

Ako správne používať voskové obrúsky a vrecká


Voskové obaly predstavujú udržateľnú a ekologickú alternatívu k plastovým obalom na potraviny. Vyrobené z prírodných surovín, ako je včelí vosk a bavlnená látka, poskytujú opakovateľné a biologicky rozložiteľné riešenie pre uchovávanie vašich potravín čerstvých. Táto príručka vám poskytne návod, ako správne používať a starať sa o voskové obaly.

Voskové vrecko na chlieb Drefka, voskový sáčok na pečivo

Voskové obrúsky a vrecká na potraviny

Voskové obrúsky a vrecká na potraviny sú skvelou alternatívou k plastovým sáčkom a fóliám. Sú vyrobené na Slovensku zo 100% bavlny,  živice, včelieho vosku a jojobového oleja. Sú rozložiteľné a nezanechávajú ekologickú stopu.

Vosk pôsobí antibakteriálne a zabraňuje oxidácii, takže udrží vaše potraviny dlhšie čerstvé. Takýto voskový obal vám pri správnej starostlivosti vydrží až 1 rok, takže šetrí prírodu, potraviny, aj vašu peňaženku.

Obaly sú priliehavé a teplom vašich rúk ich vytvarujete do akéhokoľvek tvaru, takže do nich môžete zabaliť rôzne druhy potravín ako ovocie, zelenina, pečivo, orechy, či koláče. Môžete ich použiť na potraviny vo Vašej chladničke, ale taktiež si do nich môžete zabaliť desiatu, či prikryť nimi misku.

Sú jednoduché na údržbu, stačí ich len opláchnuť vlažnou vodou, nechať vyschnúť a môžete ich používať opäť.

Voskové obrúsky a vrecká  sú ekologické, opakovane použiteľné, kompostovateľné a biologicky rozložiteľné.