Eko valentín - 6 spôsobov ako mať tohto roku udržateľný Valentín.

Pre mnohých z nás je Valentín najmä o láske, ale pre prírodu to až také pekné nieje.  Kupujeme Valentínske priania ( pohľadnice), ktoré končia na skládkach a mnohé z nich aj v prírode. Taktiež čokoláda, alebo kvety, pri ich výrobe sa do ovzdušia a prírody vypúšťa mnoho pesticídov. Existuje ale niekoľko spôsobov, ako tieto darčeky nahradiť kreatívnym a pre pírodu prínosným spôsobom.  Ukážte Vašej polovičke, že Vám záleží na nej a tak isto na životnom prostredí. 

1. Valentínske pohľadnice:  Valentínske pohľadnice sú skvelý spôsob , ako povedať bez slov Vašej polovičke čo pre Vás znamená.Ak ste fanúšikom Valentínskych prianí, tak nechajte nech sa prejaví Vaša kreativita a vytvorte tohto roku prianie samy. Napíšte Vašej polovičke báseň, či len vlastnými slovami opíšte čo pre Vás znamená. Ak nieste veľmi kreatívny tip, kúpte prianie,ale od výrobcu, ktorý používa recyklované materiály, alebo pošlite e-pohľadnicu.

2. Kvety: Kytica kvetov už tak nejak k Valentínu patrí, avšak vydrží tak týždeň, dva. Prečo nedať svojej láske kvet, ktorý vydrží a môže jej pripomínať Vašu lásku po celý rok? Kúpte pekný izbový kvet. Máte veľa možností: cez kvitnúce kvety, kvety čo čistia vzduch,až po bylinky.

3. Čokoláda/Víno: Mnoho ľudí na Valentína kúpi fľašu vína, alebo šampanského a pripraví svojej polovičke romantický večer. Skúste sa tohto roku popozerať po vínach od lokálnych pestovateľov, podporíte tým miestny trh. Tak isto je to aj z čokoládou, ktorá neodmysliteľne patrí k sviatku sv.Valentína. Dbajte na to, aby ste kúpili čokoládu, ktorej spracovanie nezaťažuje životné prostredie. Pri výbere čokolády, pozerajte aj na zloženie, obsah kakaa a podobne, ktoré má priaznivé účinky na zdravie.

4. Romantický výlet:  Zobrať svoju polovičku na romantický výlet, je skvelý spôsob ako si užiť spoločne Vašu lásku. Vezmite ju na romantický welness víkend, do prírody,alebo pozrieť historické pamiatky. Vezmite ju do divadla, či na obľúbený koncert.Vyberte čo má najradšej a venujte jej to najdrahocennejšie, Váš čas.

5. Chutná večera: Prekvapte ju tohto roku a spravte jej romantický večer doma. Pripravte jej obľúbené chutné jedlo zo sezónnych potravín. Je to skvelý spôsob, ako ju potešiť a sami si môžete kontrolovať, aké suroviny použijete. 

6. Darček: Tento rok nekupujte ďalšieho plyšového medveďa. Buďte trocha kreatívni a kúpte nejaký ekologický darček, napríklad naše bambusové kefky. Sú ekologické, sú štýlové a doslova vyčaria Vášmu partnerovi úsmev. Buďte kreatívni a napíšte na kefku venovanie aké len chcete, alebo prezývku Vašej polovičky, ktorú poznáte len vy dvaja. Alebo darujte našu partnerskú edíciu LOVE, kde si navrhnete vaše vlastné spoločné kefky. Všetko je len na Vás a Vašej vlastnej predstavivosti

 

Product added to wishlist
Product added to compare.

Používame cookies a prispôsobujeme vám ponuky na mieru

Kliknutím na tlačidlo „Súhlasím a prajem si pokračovať“ alebo akýkoľvek odkaz mimo túto lištu súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch. Personalizáciu a cielenú reklamu si môžete kedykoľvek vypnúť v nastavení súkromia. Viac informácií.