Drefka – jednoducho kefka z “drefka”!

Značku Drefka sme začali budovať s tým najlepším úmyslom. Chceme a snažíme sa ponúkať ekologické produkty, ktoré znížia množstvo zbytočného odpadu a pomôžu chrániť našu prírodu.

Drefka je jednoducho drevená zubná kefka. Je vyrobená z  biologicky odbúrateľného, ​​udržateľne pestovaného moso bambusu a jej štetiny sú vyrobené z nylonu. Aj preto je naša kefka 100% recyklovateľná a dokonca až na 95% rozložiteľná. A v čom je zabalená? Obal je taktiež ekologický, 100% rozložiteľný. Krabica a vnútorný obal sú vyrobené z recyklovaných materiálov a môžu byť vyhodené spolu s organickým odpadom. 

Zubná kefka Drefka čistí rovnako dobre a vydrží rovnako dlho ako vaša bežná plastová zubná kefka, s tou výhodou, že je lepšia pre životné prostredie.

 Prečo práve Bambus?

Bambus je fantastická rastlina a jeho pestovanie nieje veľmi náročné. Oproti iným dreveným rastlinám a stromom dokáže veľmi rýchlo vyrásť bez potreby prílišnej starostlivosti a pridávania rôznych hnojív. Preto je to perfektná voľba pre výrobky na krátkodobé použitie, ako sú zubné kefky, slamky a podobne. Ďalšou výhodou je že bambusové drevo použité na výrobu naších kefiek pochádza z obhospodárovaných lesov. preto je šetrná k životnému prostrediu a jej výroba neovplyvňuje biotopy ani potravinové zdroje pre zvieratá. 

Ako správne recyklovať bambusové zubné kefky?

Po opotrebovaní zubnej kefky je potrebné oddeliť štetinky od rukoväte. Rukoväť vašej bambusovej zubnej kefky sa dá ľahko kompostovať a oddelené štetiny idú do domového odpadu, alebo recyklácie plastov. Takto dosiahneme čo najlepší možný výsledok recyklácie bambusovej zubnej kefky.

Viac sa dočitate v tomto článku: Ako správne zrecyklovať bambusovú zubnú kefku!