Uncategorized

Aké sú výhody sójového vosku?

prírodné sojové sviecky

100% prírodný materiál

Sójový vosk je 100% rastlinný, vďaka čomu je vhodný pre vegánov, bez týrania zvierat, udržateľný, biologicky odbúrateľný a má vynikajúcu kvalitu spálenia.

Drefka | Vonná prírodná sójová sviečka

Výhody sójového vosku

100% prírodné a veganské

Sójový vosk je 100% prírodný a pochádza zo sójových bôbov, ktoré ľahko rastú v mnohých regiónoch. To je na rozdiel od tradičného parafínového vosku, ktorý sa vyrába z ropy, uhlia alebo ropných bridlíc. Náš sójový vosk je 100% vegánsky a nie je testovaný na zvieratách.

Čistejšie spaľovanie

Nulové množstvo toxínov, karcinogénov alebo znečisťujúcich látok znamená, že sójový vosk menej pravdepodobne spôsobí alergie. Sójový vosk je pre nás oveľa zdravší, pretože nevypúšťa do ovzdušia žiadne škodlivé látky na rozdiel od neobnoviteľných parafínových voskov, ktoré môžu obsahovať karcinogénne látky, ktoré sú škodlivé pre naše telo. Prírodný sójový vosk je oveľa bezpečnejší spôsob, ako si dopriať sviečku.

Udržateľný a šetrný k planéte

Keďže sójový vosk je rastlinný a pochádza z rýchlo rastúcej rastliny sójových bôbov, je obnoviteľný a udržateľný, vďaka čomu je oveľa šetrnejší k životnému prostrediu ako produkty na báze zvierat a fosílnych palív, ako je parafín.

Biologicky odbúrateľný a rozpustný vo vode

Keďže sójové bôby sú zelenina, sójový vosk je prirodzene biologicky odbúrateľný. To uľahčuje čistenie náhodných únikov a likvidáciu týchto produktov bezpečnú pre životné prostredie.

Dlhšia trvácnosť

Sójový vosk má nižšiu teplotu topenia ako parafínový vosk. To znamená, že sójový vosk horí chladnejšie a vydrží dlhšie ako parafínové sviečky. Predĺžená životnosť sviečky znamená, že si môžete vychutnávať lahodné vône oveľa dlhšie.

Silnejšia vôňa

Vôňa sviečky sa uvoľňuje do vzduchu z voskového bazéna, ktorý obklopuje knôt. Pretože bod topenia sójového vosku je nižší ako parafín, znamená to, že okolo knôtu je zvyčajne väčšia kaluž, čo má za následok oveľa silnejšiu arómu. To sa samozrejme líši v závislosti od použitého sójového vosku a výrobných metód výrobcu.

vyroba sojovej sviecky
Sója a sójový vosk
Sója a sójový vosk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *