Úvodná stránka

Ako na čistenie detských zúbkov?

Ako na čistenie detských zúbkov?

Tipy na čistenie zubov pre detičky

Od čistenia prvého zubu po prvý výlet k zubárovi, tu je návod, ako sa starať o zuby svojich detí. Pravidelné čistenie zubov je nevyhnutné pre dobré zdravie zubov. Postupujte podľa týchto tipov a pomôžte udržať zuby vašich detí bez kazov.

Deti do 3 rokov!

Hneď ako Vášmu dieťaťu prerazia prvé mliečne zuby, tak by ste ich mali začať čistiť (okolo 6 mesiacov) Zuby čistíte 2 krát denne asi 2 minúty Zubná kefka by mala byť posledná vec pred spaním, dieťa by už potom nemalo nič jesť ani piť. Dieťaťu vytlačte na zubnú kefku, zubnú pastu vo veľkosti hrášku. Uistite sa, že deti nejedia zubnú pastu a neolizujú tubu.

Deti vo veku 3 až 6 rokov!

Zuby deťom umývajte dva krát denne približne 2 minúty. Pred spaním by malo byť umývanie zubov ako posledná vec. Deti by už nemali nič jesť ani piť po umytí zubov. Na umývanie zubov by mal dohliadať rodič, alebo vychovávateľ. Používajte iba zubnú pastu o veľkosti hrášku. Po umytí zubov vypľuvnite a vypláchnite ústa.

Deti vo veku 7 a viac rokov!

Umývať deťom zuby dva krát denne, po 2 minúty. Umývať zuby pred spaním. Po umytí vypľuvnúť a vypláchnuť ústa. Deti od 7 rokov, sú schopné si zuby čistiť správne už aj samé, ale je dobré, ak ich rodičia občas skontrolujú a dohliadnu na to, aby deti dodržali pri čistení čas aspoň 2 minúty.

Ako pomôcť deťom správne si čistiť zuby?

Pomôžte dieťaťu rukou, aby cítilo správny pohyb pri čistení zubov. Pri čistení sa môže dieťa pozerať do zrkadla, aby presne videlo, kde s kefkou čistí. Čistenie zubov si môžete urobiť zábavnejšie podľa časovača na vajcia, alebo budíka na telefóne, aby Vaše dieťa presne vedelo kedy prešli 2 minúty. Nedovoľte deťom behať so zubnou kefkou v ústach, pretože môžu mať nehodu a ublížiť si.

Vezmite svoje dieťa k zubárovi.

Keď sa objavia prvé mliečne zuby, zoberte svoje dieťa k zubárovi. Takto sa zoznámia s prostredím a spoznajú zubného lekára. Zubný lekár vám môže odporučiť, ako zabrániť rozpadu a identifikovať akékoľvek problémy so zdravím ústnej dutiny v ranom štádiu. Iba otvorenie úst dieťaťa pre zubára, aby sa na to pozrel, je užitočnou praxou pre budúcnosť. Pri návšteve zubného lekára dieťa motivujte a choďte na prehliadku s pozitívnym prístupom, aby dieťa nemalo obavy pri budúcich návštevách zubného lekára.

Vezmite svoje dieťa na pravidelné zubné prehliadky podľa pokynov zubného lekára.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *