Eko-blog, Úvodná stránka

Na čo použiť voskové obrúsky Drefka

Voskové vrecko na chlieb, pečivo a iné potraviny

Na čo najlešpie použiť voskové obrúsky a vrecká

Často sa pýtate na čo môžete voskový obrúsok alebo vrecko použiť.
Práve preto sme sa rozhodli spísať a poradiť Vám niektoré najčastejšie potraviny.

Desiata či olovrant

Na desiatu do školy alebo do práce či na výlet. Voskované obrúsky sú ideálnym riešením ako použiť ekologický obal. Navyše po dojedení nezaberie veľa miesta lebo ho viete jednoducho poskladať a odložiť. Po použití obrúsok  stačí jednoducho oprášiť prípadne opláchnuť a môžete ho použiť znova.

Syry

Voskované obrusy umožňujú syrom dýchať a prirodzene dozrievať, čo im zaručuje dlhšiu čerstvosť. Voľte menšie veľkosti obrusov typu M alebo S, aby sa syr zachoval optimálne.

Ovocie

Nakrájané ovocie rýchlo zoschne. Následne nepôsobí vôbec lahodne. Po zabalení ovocia do povoskovaného obrúsku zabránite vysychaniu a ovocie si tak zachová svoju chuť a čerstvosť. Určite Vás poteší aj keď si vaše nakrájané jabĺčko vychutnáte šťavnaté a svieže ako keby ste ho práve nakrájali.

Chlieb, rožky a ostatné pečivo

Tradičné skladovanie chleba v mikroténových sáčkoch často vedie k strate čerstvosti. Chlieb navyše začne hneď plesnivieť. Skúste použiť voskové vrecko a ochránite svoje pečivo, predídete jeho vysušeniu alebo znehodnoteniu. Odporúčame skladovať pečivo na chladnom mieste, chránenom pred slnečným žiarením.

Zelenina

Zeleninu akéhokoľvek druhu môžete zabaľovať do voskového obrúsku či vrecka. Zelenina si tak udrží svoju čerstvosť a chuť aj po týždní. Či je už odkrojená alebo celá voskový obrúsok sa vždy hodí.

Koláče, keksy a sušienky

Voskový obrúsok je vhodný aj na vaše domáce kysnuté koláče. Slané či sladké pečivo. Po vychladnutí koláčikov či sušienok ich zabaľte do voskovaného obrúska či vrecka, čo im určite nezabraní v tom že ich aj tak zjete skôr.

Avokádo

Poznáte to: ešte nie, ešte nie a už je neskoro. Ak nespotrebovanú časť avokáda zabalíte do voskového obrúska zabránite tým hnednutiu avokáda. Odporúčame ho samozrejme odložiť do chladničky. Vďaka tomu zostane avokádo čerstvé a lákavé.

Prikrytie

Použite voskovaný obrusok Drefka veľkosti XL ako prikrívku na plech alebo pekáč, menšie obrusky sú zase vhodnejšie na prikrytie sklíčka alebo misky s nedojedeným jedlom. Pred použitím sa uistite, že jedlo, miska sú už vychladené.

Orechy, sušené ovocie či hrozienka

Malé voskované vrecúško udrží orechy dlho čerstvé, čo vám zabráni vzniku nežiaducej zmäkčenej konzistencie. Dokonca aj z obrúska si viete zložiť malé vrecko v ktorom môžete oriešky uskladniť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *